c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_09_mpp3_charytatywna_IMG_20210915_113649_(Kopiowanie).jpg

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr3 w Bolesławcu spełniają marzenie nieuleczalnie chorej Blanki z woj. małopolskiego.  Wszystkie dzieci uwielbiają dostawać urodzinowe prezenty.

Przedszkolaki z MPP nr 3 przekonały się, że nie tylko dostawanie, ale również robienie komuś prezentów może przynieść wiele radości. Kilka dni temu dzieci poznały historię 4-letniej Blanki.

Dziewczynka choruje na DIPG - rozlanego glejaka pnia mózgu, a jej największym marzeniem jest to, aby w dniu jej urodzin, czyli 20 września,  listonosz przyniósł jej torbę pełną urodzinowych kartek. Przedszkolaki od razu postanowiły, że i one przyłączą się do ogólnopolskiej akcji „Kartka urodzinowa dla Blanki”,  zorganizowanej przez ciocię dziewczynki. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do własnoręcznego wykonania kartek urodzinowych, a niektóre  z nich przy pomocy rodziców napisały również swoje pierwsze listy. Dzieci mają nadzieję, że wszystkie kartki spodobają się Blance, sprawią jej ogromną radość i  pozwolą choć przez chwilę zapomnieć  o chorobie.