c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_09_plansze_21_22.png

Do 5 października potrwają zapisy szkół do kolejnej edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne,

niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje i materiały dydaktyczne – to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych w kinach realizujących projekt w ponad 80-u miastach w Polsce. W bolesławieckim kinie FORUM w roku szkolnym 2021/2022 rusza już jego 14 edycja! Od lat cieszy się uznaniem – Uczniów i Nauczycieli, gdyż łączy w sobie szczególne wartości merytoryczne z atrakcyjnością formy.
Tegoroczna oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Każdej proponujemy inne cykle tematyczne. Wszystkie cykle składają się z 7 spotkań w ciągu roku. Każda grupa przychodzi do kina raz w miesiącu, od października do kwietnia. Zgłoszenia do programu przyjmowane są poprzez stronę https://panel.nhef.pl/zgloszenie/ Każdy pokaz poprzedzać będzie prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w zakres tematyczny podejmowany w danym filmie. Omówienia filmów udostępniane będą tradycyjnie jako materiały dydaktyczne dla nauczycieli, w formie scenariuszy lekcji oraz szczegółowych analiz psychologicznych.
W roku szkolnym 2021/2022 w Kinie Forum realizowane będą następujące cykle:
• przedszkole - Chodzę do kina
• szkoła podstawowa klasy I-III – Filmowi bohaterowie
• szkoła podstawowa klasy IV-VI – Młodzi w obiektywie
• szkoła podstawowa klasy VII-VIII – Świat wartości
• szkoła ponadpodstawowa – Między tekstami kultury.

Katalog 2021/2022 w formie wydrukowanej dostępny jest w kasie kina Forum. W katalogu znajdą Państwo nie tylko opisy cykli i filmów, lecz także informacje o tych elementach podstawy programowej, które można realizować, biorąc udział w projekcie. Więcej informacji u koordynatora programu, tel. 75 644 2146.