c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2020_05_ogrodki_ogrodki-112.jpg

Od poniedziałku 18 maja możemy korzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Od poniedziałku na bolesławieckim rynku działają również ogródki kawiarniane.

 

Warto przypomnieć, że wśród wymogów i zaleceń dla gastronomii są m.in.: limit osób w lokalu (na jedną osobę musi przypadać co najmniej 4 m kw.); dezynfekcja stolika po każdym kliencie; zachowanie 2 m odległości między stolikami. Blaty mogą być odsunięte od siebie o 1 m pod warunkiem, że stoliki oddzieli się dodatkowo przegrodami o wysokości minimum 1 m ponad blat stolika; zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach; noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego. Goście restauracji mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach.

Niektórzy restauratorzy zdecydowali się w tym roku zwiększyć wynajmowane powierzchnie pod ogródki kawiarniane w centrum Bolesławca. Do końca tego roku miesięczna opłata za metr kwadratowy powierzchni ogródka wynosi 1 zł (netto).