c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2020_01_wtz_XV_lecie_wtz-147.jpg

16 stycznia 2020 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bolesławcu świętowały jubileusz 15 – lecia. WTZ  powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski jako kolejny krok w aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

 

 

 

 

Do warsztatów uczęszcza 35 osób z terenu powiatu bolesławieckiego. Placówką kieruje Arkadiusz Żądło. Podopieczni WTZ mają do dyspozycji siedem pracowni, w których rozwijają swoje umiejętności, niejednokrotnie pokonując własne ograniczenia. Pod okiem instruktorów pracują w pracowniach: gospodarstwa domowego, obróbki drewna, obróbki metalu i szkła, ogrodniczo – porządkowej, rękodzielniczej, komputerowej, krawiecko – artystycznej. Powstałe tam prace są doskonale znane wielu mieszkańcom Bolesławca i okolic, ponieważ niejednokrotnie wystawiane są na kiermaszach i wystawach okolicznościowych. Dekoracje i ozdoby świąteczne wykonane z różnorodnych materiałów, jak również przedmiotów codziennego użytku są chętnie nabywane przez bolesławian i są wyjątkową ozdobą w niejednym domu.

Uroczystość jubileuszowa była doskonałą okazją do podsumowania 15 lat działalności  Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz do podziękowań dla twórców WTZ, pracowników i uczestników, zaprzyjaźnionych osób, stowarzyszeń i instytucji.