c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2019_11_komisarz_lew_IMG_6167.JPG

25 listopada 2019 roku w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bolesławcu ramach realizacji miejskiego Programu –Bezpieczny Bolesławiec oraz innowacji pedagogicznej przedszkola pt. „ Bezpieczny i zdrowy przedszkolak”, została przeprowadzona akcja profilaktyczna, w której uczestniczyły dzieci z grupy „Jeżyki” oraz „Motylki”. Do udziału w akcji zostali zaproszeni funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wraz z Komisarzem Lwem.

 

W ramach spotkania odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz edukacyjny spacer, podczas którego policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego i prawidłowego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zwróciła uwagę na emblematy poprawiające ich widoczność na drodze. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dzieci dotyczących codziennej pracy policjanta.

Policjant rozmawiał z pięciolatkami i sześciolatkami o bezpiecznym zachowaniu na drodze, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypomniano również podstawowe numery alarmowe. Spotkanie zakończył wspólny taniec oraz pamiątkowe zdjęcie.  

- Po tym spotkaniu, policjant będzie naszym dzieciom kojarzył się, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc. Zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po mieście i drodze, przechodzenie przez jezdnię, znajomość znaków dzieci utrwalają każdorazowo podczas wyjść z przedszkola – informuje Krystyna Gerwatowska, dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 2. (na podst. info MPP nr 2)