Głównym celem projektu jest wspieranie lokalnych społeczności zlokalizowanych wokół podmiotów Grupy Veolia w Polsce w realizacji projektów społecznych z obszarów Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), Gospodarki Wodnej, oraz Efektywności Energetycznej.
Projekt „Montaż systemu automatycznego nawadniania Szkolnego Rezerwatu Przyrody przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu” pokonał ponad 400 innych pomysłów. Otrzymany grant w wysokości 20 000 zł umożliwi łatwiejszą pielęgnację Szkolnego Rezerwatu Przyrody, dzięki zamontowaniu systemu automatycznego nawadniania, a czas przeznaczony na codzienny transport wody i podlewanie wolontariusze będą poświęcić pracom pielęgnacyjnym i obserwacji życia roślin i owadów.
W ramach projektu zostaną zorganizowane dwa konkursy z nagrodami co zachęci uczniów do poszerzania wiedzy na temat roślin miododajnych i owadów zapylających i w konsekwencji przyczyni się do wzrostu poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego ze szczególnym zrozumieniem ścisłych zależności między roślinami a owadami.
Więcej na stronie Fundacji https://www.fundacja.veolia.pl/wspolnie-dla-regionu











