Niestety nie pozwoli to jednak na uruchomienie obiektu podczas tegorocznych wakacji. W tym sezonie letnim wypoczynek na basenie na wolnym powietrzu będzie możliwy już od  17 czerwca na terenie „Leśnego Potoku” przy ul. Jeleniogórskiej.

Prace przy budowie nowego kompleksu wodno- rekreacyjnego przy ul. Spacerowej przekształcają stare baseny w nowoczesny park wodny z mnóstwem atrakcji dla rodziców i ich pociech.

Celem inwestycji jest stworzenie nowej strefy zewnętrznych basenów rekreacyjnych, wodnych placów zabaw, uzupełnionych o nieckę wypoczynkową. Istotnym założeniem zespołu basenowego, jest stworzenie atrakcyjnej, częściowo zacienionej żaglami niecki z podgrzaną wodą z solanką, dającą możliwość przedłużenia sezonu letniego. W tym celu  na obiekcie OWS przewidziano 579 paneli fotowoltaicznych o mocy 415 Watt każdy. Wykonawca złożył w Tauron Dystrybucja wniosek o wydanie warunków przyłączenia obiektu do sieci  - uzyskanie warunków przyłączenia to jeden z kluczowych elementów procesu inwestycyjnego. Tauron przeprowadził analizę możliwości technicznych przyłączenia źródła do sieci. Sprawdzenia dokonano pod kątem wpływu planowanego źródła na parametry jakościowe dystrybuowanej energii elektrycznej, a także pod kątem możliwości wprowadzania wnioskowanej mocy. Niedostateczny rozwój sieci przesyłowej i dystrybucyjnej Tauron, powodujący brak wystarczających mocy przyłączeniowych, przełożył się na odmowę przyłączenia do sieci, tj. brak istnienia warunków technicznych. Wykonawca musiał więc dokonać zmian w zaprojektowanej wcześniej instalacji OZE i wystąpić o nowe warunki techniczne, na które ciągle oczekuje (Tauron ma 150 dni na odpowiedź). Nie jest to przypadek odosobniony. Wg raportu NIK „podczas, gdy w roku 2018 udział odmów wynosił 5,9 proc. w stosunku do wszystkich złożonych wniosków, to w I połowie roku 2022 był już na poziomie 99,3 procent. Trend ten nadal się utrzymuje”.

Odmowa przyłączenia do sieci, wystąpienie o nowe warunki techniczne i długi czas oczekiwania na odpowiedź powoduje brak możliwości uruchomienia w tym sezonie letnim nowego kompleksu wodno- rekreacyjnego przy ul. Spacerowej.

W tym sezonie letnim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zaprasza na basen letni „Leśny Potok” przy ul. Jeleniogórskiej 15 w Bolesławcu.