Powstający obiekt to już nie tylko baseny, ale miejsce relaksu i zabawy dla każdej grupy wiekowej.  – Wyłania się już z ziemi zarys niecek basenowych, z których każda poświęcona jest innej grupie wiekowej, innym odbiorcom – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman. 

Inwestycja obejmuje niecki basenowe z podziałem na grupy wiekowe: niecka sensoryczna – dzieci w wieku 0-3 lat; wodny plac zabaw – strefowana, dzieci w wieku 0-3 oraz 4-7 lat; niecka rekreacyjna – dzieci w wieku od 8 lat; niecka rekreacyjna – Wet Bubble (miękka, winylowa kopuła instalowana w basenie, z której spływa woda, u szczytu znajduje się grzybek wodny) – dzieci w wieku od 8 lat. Przestrzeń wokół niecek zaplanowano zaaranżować w sposób umożliwiający kontrolę rodzicielską z miejscami wypoczynkowymi dla opiekunów najmłodszych użytkowników. Niecka rekreacyjna ma stanowić główną atrakcję zespołu basenów zewnętrznych. Pojawia się tu gejzery denne, armatki, kaskady wodne. Zaplanowano również multifunkcyjną zjeżdżalnię, wspinaczkę linową, karuzelę i huśtawkę wodną oraz strefy z atrakcjami umożliwiającymi aranżację na potrzeby: siatkówki wodnej, koszykówki wodnej, ćwiczeń aerobowych, wydzielenia torów do pływania o dł. 25 m, przeprawy linowej.

Celem inwestycji jest stworzenie nowej strefy basenów rekreacyjnych, wodnych placów zabaw, uzupełnionych o nieckę wypoczynkową. Istotnym założeniem zespołu basenowego, jest stworzenie atrakcyjnej, częściowo zacienionej żaglami niecki z podgrzaną wodą z solanką, dającą możliwość przedłużenia sezonu letniego.

Na powstającym budynku restauracji widoczna jest już konstrukcja dachu, obok powstają obiekty mieszczące kasy, zaplecza szatniowo-sanitarne oraz część technologiczno-techniczną. Na tym etapie zaplanowano również zespół boisk wielofunkcyjnych, zespół parkingów ogólnodostępnych dla samochodów osobowych, a także stanowisk dla rowerów. Wszystkie strefy będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Zakończenie prac budowlanych parku wodnego zaplanowano na czerwiec br.