Pierwsze emocjonujące mecze siatkówki plażowej zostały rozegrane. 18 maja odbyły się zawody szkolne w siatkówce plażowej – Dolnośląskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W kategorii chłopców zwyciężyła Prywatna Szkoła Podstawowa “Oxpress”, wyprzedzając odpowiednio Szkołę Podstawową nr 4 i Szkołę Podstawową nr 2. Skład zwycięzców zespołu PSP “Oxpress”: Wojciech Różnicki oraz Alan Zgodziński. Opiekun: Kamil Razik.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 2. Skład zwycięzców zespołu SP 4: Julia Chodkiewicz, Vanessa Michaluk oraz Małgorzata Stec. Opiekun: Rałał Kwieciński.

Zawody szkolne zostały przeprowadzone w duchu zasad fair-play. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar oraz dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc.