c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2016_10_przedszkole_1_otwarcie_mpp_nr1-121.jpg

W miesiącach letnich w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 1 przy ul. Jana Pawła II w Bolesławcu wyremontowano 34 pomieszczenia. We wszystkich pomieszczeniach wymieniono posadzki i okładziny ścienne oraz stolarkę drzwiową. Nowa aranżacja przedszkolnych wnętrz zyskała ciepłą kolorystykę, bezpieczne i barwne podsadzki. Ten etap obejmował również wymianę instalacji elektrycznych i sanitarnych. Prace wykonała firma „LAS-BUD” z Miłoszowa k. Leśnej. Z budżetu miasta przeznaczono na ten cel ponad 600 tys. zł.

 

 

Tegoroczny remont jest kontynuacją renowacji obiektu. W latach poprzednich wykonana została termomodernizacja placówki oraz dostosowano pomieszczenia budynku do przepisów przeciwpożarowych. Przedszkole zyskało również nowy plac zabaw. – W Bolesławcu przedszkola remontowane są zgodnie z harmonogramem, który ustalony został z paniami dyrektorkami – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman. Łącznie wydatki na modernizację przedszkola nr 1 wynoszą ponad 1900 tys. zł. W kolejnym etapie nastąpi remont kuchni wraz z zapleczem.
Otwarcie przedszkola po remoncie było okazją nie tylko do zaprezentowania nowo wyremontowanych pomieszczeń placówki, ale również umiejętności i twórczości przedszkolaków.