Barbara MacugaMuzeum Ceramiki w Bolesławcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Barbarą Macugą zatytułowane „Magiczne oblicza szkła”, które odbędzie się 5 sierpnia 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Dziale Historii Miasta bolesławieckiego muzeum. Rozmowa połączona będzie z kuratorskim oprowadzaniem po wystawie „Z fascynacji naturą. Twórczość Ireny Braszko i Barbary Macugi”, której wernisaż wpisano w majowe obchody Europejskiej Nocy Muzeów.

 

  1. Macuga jest absolwentką Liceum Pedagogicznego dla Wychowawczyń Przedszkoli. Edukację kontynuowała w Studium Nauczycielskim w Legnicy oraz w Instytucie Plastyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Swoje życie zawodowe związała z lokalnymi szkołami, gdzie nauczała plastyki. Najpierw w Szkole Podstawowej w Parowej, następnie przez 32 lata w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu i kolejne 10 lat w Prywatnym Gimnazjum Żeglarskim. W pracy pedagogicznej propagowała wychowanie przez sztukę, proponowała liczne działania plastyczne umożliwiające uczniom swobodną ekspresję.

Uprawiała grafikę warsztatową i rysunek. Brała udział w przeglądach twórczości amatorów. Od kilku lat uczestniczy w zajęciach pracowni witrażu w bolesławieckim Młodzieżowym Domu Kultury, prowadzonych przez artystkę-plastyka Katarzynę Sas, gdzie tworzy witraże i mozaiki inspirowane bogactwem barw i motywów zaczerpniętych z natury.

Serdecznie zapraszamy!