c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2022_07_volvo_Volvo.jpg

Miejski Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu zawsze chętnie angażuje się w działania proekologiczne. Zgodnie z planem inwestycyjnym w sierpniu 2021 r. spółka zakupiła i zamontowała w swojej siedzibie przy ul. Staszica 6 w Bolesławcu instalację fotowoltaiczną o mocy 29,16 kW.

Panele fotowoltaiczne pozyskują tzw. czystą energię, którą następnie przekształcają na energię elektryczną, wykorzystywaną w firmie na potrzeby własne.

W bieżącym roku MZGK zakupił fabrycznie nowy samochód elektryczny Citroën E-Berlingo Van – zeroemisyjny i ekologiczny. Jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego. Silnik tego samochodu pozwala zminimalizować emisje spalin do powietrza oraz ograniczyć do minimum emisję hałasu. Do ładowania akumulatorów wykorzystuje energię elektryczną wytworzoną przez system fotowoltaiczny.

- Nasza firma wychodząc naprzeciw nowym wymaganiom pojawiającym się w prawie ochrony środowiska, dotyczących elektromobilności, zdecydowała się na przetestowanie ciężarowego pojazdu w pełni zasilanego energią elektryczną. W ramach poszukiwania najlepszego rozwiązania, skorzystaliśmy z możliwości testowania samochodu specjalistycznego - śmieciarki marki Volvo.  Przez dwa tygodnie nasi pracownicy będą wykorzystywali pojazd do odbioru odpadów od mieszkańców Bolesławca. Chcemy sprawdzić, jakie są korzyści z posiadania takiego sprzętu i jak będzie mógł być wykorzystany w naszych lokalnych warunkach. Spółka mając na względzie dbałość o środowisko, stara się w miarę posiadanych środków finansowych, sukcesywnie inwestować w nowe rozwiązania techniczne. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do lepszej jakości powietrza i zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne – informuje Krzysztof Basiak, prezes MZGK.

 c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2022_07_volvo_Zdjęcie_2.jpg