c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2022_07_centrum_wiedzy_sowa_sowa-236.jpg

W Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Wiedzy „wakacje włączone”: - Świetnie bawiliśmy się wczoraj (1.07) z gośćmi, którzy przybyli na nasze zaproszenie.

A okazało się, że chętnych do naukowej zabawy i eksperymentowania jest naprawdę wielu. Obejrzeliśmy krótką pantomimę przygotowaną przez młodych aktorów z Młodzieżowego Domu Kultury, bardzo zimny pokaz doświadczeń z użyciem ciekłego azotu (świetnie pasował do tego upalnego dnia), a potem każdy mógł sam zostać eksperymentatorem i sprawdzić, co może zrobić ściśnięte powietrze, jak wykonać papier z odpadów, co jest potrzebne do zrobienia małego wybuchu w kuchni, wprawić w ruch różne urządzenia za pomocą energii wiatru lub słońca, spróbować zrobić wielką bańkę mydlaną oraz skorzystać ze wszystkich naszych urządzeń i eksponatów w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności (SOWA).

Dodatkowym bonusem był konkurs na wykonanie latającej machiny, a jego zwycięzcy - 4 osoby - zdobyły podwójne wejściówki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy przez całe wakacje. Do zobaczenia! (info MBP-CW)