c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2022_06_mpp3_misiaki_przewodnik_przewodnik-118.jpg

Dzieci z grupy „Misiaki” z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3
w Bolesławcu zaprezentowały przewodnik „Bolesławiec dla dzieci - Zwiedzaj z Misiakami”. Przewodnik jest unikatową publikacją dla dzieci, ukazującą Bolesławiec widziany oczami sześciolatków, które zapraszają swoich rówieśników do zwiedzania miasta.


Publikacja powstała jako efekt końcowy cyklu warsztatów pod hasłem „Moje miasto , a w nim…”. Warsztaty odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu od października 2021 r. do kwietnia 2022 r.
- Grupa „ Misiaków” – sześciolatków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 Bolesławcu wraz z nauczycielką Iwoną Witczak brała udział w międzynarodowym projekcie platformy eTwinning „The story of my city” , którego częścią były cykliczne spotkania z Dorotą Strzelczyk w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy. Dzieci podczas warsztatów trafnie rozpoznawały i nazwały większość zabytków Bolesławca, wykonywały wspólne prace plastyczne np. „Wiadukt nocą” , zapoznawały się z różnego rodzaju mapami i sposobami ich odczytywania, a także budowały z wykorzystaniem klocków i różnych materiałów makietę miasta. Zajęcia w przedszkolu polegały na wyborze głównych „atrakcji” miasta i uzasadnieniu wyboru, projektowaniu poszczególnych strony i ich redagowaniu oraz wykonaniu kartek z pozdrowieniami z Bolesławca – informuje Ewa Niziałek, dyrektorka MPP nr 3.
Podczas prezentacji w bolesławieckim Ratuszu przedszkolaki szczegółowo omówiły materiały zawarte w przewodniku, zachęcając do zwiedzania Bolesławca z Misiakami. Egzemplarze pamiątkowe otrzymali prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec Józef Pokładek. Po prezentacji przedszkolaki zwiedziły ratuszowe wnętrza oraz obejrzały niektóre ekspozycje.