c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2022_05_olimpiada_plywacka_przedszkolakow_olimpiada_plywacka-156.jpg

Pływanie to doskonałe ćwiczenie fizyczne. Wiedzą o tym sześciolatki z miejskich przedszkoli publicznych w Bolesławcu, które uczęszczają na zajęcia na basenie w „Termach Bolesławiec”. 

Zajęcia na basenie organizowane są dla wszystkich grup dzieci sześcioletnich i grup połączonych z pięciolatkami. Zajęcia na basenie to świetny sposób, aby pomóc w rozwoju fizycznym dziecka, oswajaniu się z wodą, nauce pływania. Dzieci uczą się kontrolować swoje ciało na wodzie i pod nią.

 

Nabyte umiejętności przedszkolaki mogły zaprezentować na spartakiadzie pływackiej, która odbyła się 17 maja na „Termach Bolesławiec”. Spartakiadę zorganizowali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4. Wzięło w niej udział  siedem pięcioosobowych drużyn, które reprezentowały miejskie przedszkola publiczne. Gorący doping rodziców i opiekunów sprawił, że w żadnej konkurencji nie było przegranych. Wszyscy zostali zwycięzcami. Mali pływacy otrzymali certyfikaty, medale i nagrody rzeczowe promujące ekologiczny styl życia. Patronat nad imprezą objął prezydent Bolesławca Piotr Roman. Nagrody ufundował Urząd Miasta w Bolesławcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zajęciach nauki pływania w bieżącym roku szkolnym wzięło udział 280 przedszkolaków. Nauka pływania została sfinansowana w wysokości 162 tys. zł z budżetu miasta Bolesławca.