c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_11_park_sztuki.jpg

Organizatorami XIII edycji „Parki Sztuki” jest Fundacja Pro Culturae Bono- Zamek Kliczków, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

 

Po raz kolejny do udziału zostało zaproszonych 10 artystów z i spoza Dolnego Śląska. Uczestnikami tegorocznej edycji byli: Rafał Bakalarczyk, Marek Danielewicz, Pati Dubiel, Natalia Dzidowska, Grażyna Grabowska, Hanna Karasińska-Eberhardt, Magdalena Olga Konieczna, Michał Marek, Wojciech Roskosz Krystyna Szczepaniak /KURATOR/. Twórcy tradycyjnie mieszkali i tworzyli w Zamku Kliczków, korzystając z uroków zielonych terenów Borów Dolnośląskich, zwiedzali również  malownicze okolice miasta Bolesławiec. W tym roku pierwszy raz uczestnikiem była artystka działająca właśnie w Bolesławcu, związana z tym pięknym miastem jak i z prężnie działającym BOK–MCC.

Plener to 10 artystów, 10 postaw reprezentantów różnych pokoleń, ale też 10 dni pobytu, 10 wieczorów, podczas których  można było prowadzić długie rozmowy o sztuce i życiu. Praca w pracowni, jak można się domyślić, jest obserwacją samego siebie na płaszczyźnie osobistego widnokręgu. Spotkanie 10 artystów w przestrzeni poza strefą komfortu własnej pracowni daje (nie musi) możliwość szerszego spojrzenia, wymianę myśli, obrazów, przeżyć, synergię grupy, wspólnotowości.

Ekspozycję będzie można podziwiać od 19 listopada do 3 grudnia 2021 r. W najbliższy piątek o godzinie 18:00 odbędzie się również wernisaż wystawy. (info BOK-MCC)