c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_09_spartakiada_seniora_seniora-132.jpg

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna to podstawa zdrowego i radosnego życia, a ruch jest biologiczną potrzebą człowieka. Czas pandemii osłabił w znacznym stopniu więzi międzyludzkie, których istnienie jest konieczne dla dobrostanu człowieka, szczególnie w późnym wieku dorosłości – powiedziała Wiesława Olczyk, koordynatorka bolesławieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas uroczystego otwarcia Spartakiady Seniorów UTW.

 

Tradycyjnie już, impreza cieszy się dużym zainteresowaniem bolesławieckich seniorów, którzy czynnie biorą udział w wielu formach aktywności fizycznej. W tym roku bolesławieccy słuchacze UTW już po raz dziesiąty uczestniczą w sportowych zmaganiach, które przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.

W uroczystym otwarciu Spartakiady Seniorów UTW wzięli udział prezydent Bolesławca  Piotr Roman, przewodniczący RM Józef Pokładek, starosta Tomasz Gabrysiak, dr hab. Artur Zaborski z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – życząc uczestnikom imprezy  satysfakcji z wielu form aktywności i sportowej rywalizacji.  

Spartakiada Seniorów UTW odbyła się 1 października, w dniu  obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, święta ustanowionego przez ONZ.