c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_09_pirat_IMG-4676.jpg

W sobotę 11.09.2021 r. odbyła się otwarta impreza żeglarska PolSailing Day zorganizowana przez Uczniowski Klub Żeglarski Pirat Bolesławiec oraz Polski Związek Żeglarski, w której wziął udział Piotr Roman – Prezydent Miasta Bolesławiec.

 

PolSailing Day to jedno z wielu wydarzeń w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej, organizowanego przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który ma na celu wprowadzenie dzieci i rodziców do żeglarskiego świata. UKŻ Pirat Bolesławiec jako jeden z kilkunastu ośrodków w Polsce prowadzi darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży z miasta Bolesławiec w ramach PolSailing.

Piotr Roman – Prezydent Miasta Bolesławiec wraz z Jakubem Jakubowskim – Komandorem UKŻ Pirat Bolesławiec uroczyście otworzyli PolSailing Day i życzyli wszystkim uczestnikom dużo wiatru w żaglach. Pierwszą atrakcją był pokazowe pływanie żaglówek klasy Laser 4.7 oraz Optimist wraz z kontrolowaną wywrotką i postawieniem łódki. Następnie rozpoczęły się rejsy ze sternikiem na łódkach klasy 420, Omegach i Orionie, a także na motorówkach. Uczestnicy PolSailing Day mieli wyjątkową okazję przepłynąć się motorówką typu RIB podarowaną Klubowi przez Urząd Miasta Bolesławiec, która na co dzień jest wykorzystywana wyłącznie do asekuracji zawodników podczas treningów i regat. W tym samym czasie dzieci mogły spróbować swoich sił na jednoosobowych żaglówkach typu Optimist oraz mogły pobawić się w prawdziwych piratów szukając ukrytego skarbu. Dodatkowymi atrakcjami były konkurencje sportowe dla dzieci i młodzieży, kajaki oraz SUPy. Na wszystkich żeglarzy czekała grochówka, grill oraz ciasta i owoce. Podczas zabawy nad wodą nie zabrakło również szant, które można było pośpiewać przy ognisku.

UKŻ Pirat Bolesławiec dzięki wsparciu Piotra Romana – Prezydenta Miasta Bolesławiec może bezpiecznie reprezentować Bolesławiec na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej przez cały rok w różnych formach, a także organizować akcje popularyzujące żeglarstwo wśród mieszkańców Bolesławca. (relacja UKŻ Pirat Bolesławiec)