c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_09_gra_miejska_Dwa_bagnety_internet.jpg

Przygotujcie się na prawdziwą napoleońską przygodę w Bolesławcu! Dwa bagnety, dwie strony historycznego konfliktu czekają na to, żebyście je poznali… na własnej skórze. Gra, do udziału w której zaprasza bolesławieckie Muzeum Ceramiki, rozpoczyna się w sobotę 18 września o godzinie 11:00!

 

Chcecie zdobyć kapelusz Napoleona? A może przejąć talary z kasy generała Brun?

Macie niepowtarzalną szansę dokonania historycznych czynów! Wypatrujcie w okolicy bolesławieckiego rynku osób w historycznych strojach. Jeśli traficie na którąkolwiek z nich, nie zastanawiajcie się – podejdźcie do niej i spróbujcie się w wyzwaniu z epoki, jakie Wam zaproponuje.

Przygotujcie się m.in. na sprawdzian własnej spostrzegawczości, sprawności fizycznej oraz intelektualnej, odświeżcie także umiejętności artystyczne. Pracownicy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz wolontariusze przygotowali dla Was ekscytujące zadania. Za ich wykonanie otrzymacie nagrodę oraz wskazówki, jak odnaleźć kolejne miejsca z nagrodami do zdobycia. W puli nagród przewidzieliśmy m.in. limitowane certyfikowane figurki żołnierzy armii napoleońskiej, jakie widać na fotografiach oraz inne ciekawe rzeczy nawiązujące do epoki.

Nie zabraknie pasjonujących historii, które tego dnia ożyją i przeniosą Was w czasie do historycznych wydarzeń, mających miejsce w Bolesławcu w epoce Napoleona. 

Zabawa przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i rodzin. 

Osoby poniżej 16 roku życia zobowiązane są do dostarczenia bezpośrednio przed rozpoczęciem gry zgody wypełnionej przez opiekuna prawnego.  

Formularz zgody można pobrać ze strony www.muzeum.bolesławiec.pl lub otrzymać w dniu wydarzenia w punktach gry.

Gra jest jednym z działań w projekcie „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Polska - Saksonia 2014-2020