c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_05_civicup_0.png

Ambasada USA, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Wspomagania Wsi zapraszają młodzież w wieku 15-18 lat do udziału w Civic Up! Academy. Jest to 10-dniowy obóz letni o demokracji i zaangażowaniu obywatelskim dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych i mających pasję do zmieniania świata. 

 

 Civic UP! Academy odbędzie się w dniach 22-31 sierpnia 2021r. w ośrodku Wilga pod Warszawą. Przez 10 dni pod okiem doświadczonych trenerów uczestnicy z całej Polski będą uczyć się, jak planować i prowadzić działania społeczne. W programie warsztatów uczestnicy przejdą przez całą ścieżkę projektową – od zdiagnozowania problemu do zrealizowania działania. Warsztaty zostaną przeprowadzone stacjonarnie przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.­­ 

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 maja 2021r.  Szczegóły na stronie programu: 

https://samorzad.ceo.org.pl/civic-up/informacje-o-civic-academy  

Podczas programu organizatorzy zaczną od rozpoznania zainteresowań społecznych uczestników szkoły letniej. Na tej podstawie młodzi połączą się w grupy zadaniowe i przeprowadzą diagnozy potrzeb osób, na rzecz których będą działać. Kolejny krok to wymyślenie działań i zaplanowanie ich. Młodzież będzie miała okazję poznać różne formy aktywności społecznej, żeby wybrać najwłaściwszą dla swojego działania. Na koniec każda z grup zadaniowych przeprowadzi swoje działanie, które ostatniego dnia akademii zostanie omówione i podsumowane. 

Do szkoły letniej mogą zgłaszać się osoby z całej Polski w wieku 15-18 lat, które znają język angielski na poziomie komunikatywnym i są zaangażowane społecznie, np. działają w samorządzie szkolnym, wolontariacie, organizacji społecznej lub same robią coś na rzecz innych. 

Udział w CivicUp! Academy jest bez­płatny. Organizatorzy pokrywają koszty udziału w programie.