c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_05_optymistyczne_przedszkole_6_mpp_6-113.jpg

„Optymizm na każdą porę roku” – to motto kolorowych krzeseł, które znajdują się przed wejściem do Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 6.

 

 

 

 

Krzesła powstały głównie z myślą o rodzicach, ale posiedzieć może każdy potrzebujący szczęścia, radości, spełnienia marzeń i miłości. W ramach projektu Optymizm GO przedszkolaki z „szóstki” rozpoczęły słoneczny poranek 11 maja odśpiewaniem „Hymnu Optymistycznego Przedszkolaka” i korowodem.   Ten dzień obfitował w wiele optymistycznych doznań. Na posesji przedszkola pojawiło się Drzewo Optymizmu – lipa. Dzieci w optymistycznych okularach spędzały czas na tańcach i zabawach radości. Prezydent Bolesławca Piotr Roman otrzymał medal „Przyjaciel przedszkola” i wiele optymistycznych życzeń dla wszystkich mieszkańców miasta.

- Kocha ludzi, dba o przyrodę, jest kolorowy, miły, uprzejmy, radosny, wesoły, uśmiechnięty, przyjazny, pomaga innym, nigdy się nie poddaje  – tak optymistę postrzegają  przedszkolaki z „szóstki”. Swoje obserwacje prowadzą nie tylko w czasie święta optymizmu.