c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_04_konstytucji_konstytucji-112.jpg

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Bolesławcu upamiętnia wystawa plenerowa "Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego", która prezentowana jest przed Ratuszem.

Wystawa udostępniona przez Archiwum Państwowe w Szczecinie. Głównym celem wystawy jest pogłębienie refleksji nad znaczeniem i ceną suwerennego bytu państwowego, promowanie i popularyzacja Polskiej Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przekazanie wartości Konstytucji Majowej i ukazanie jej znaczenia w tradycji niepodległościowej oraz wpływu na odrodzenie się Państwa Polskiego po 123 latach zaborów.
Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja prezentowana jest wystawa multimedialna w Centrum Wiedzy w Bolesławcu „Ostatni 3 Maja 1946". Wystawa udostępniona przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Obchody dopełnia uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez przedstawicieli samorządów i organizacji.