c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2021_04_mpp_2_dzien_ziemi_dzien_ziemi-113.jpg

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi.

 

- Nasze przedszkolaki z Miejskiego  Przedszkola  Publicznego  nr 2 w Bolesławcu także uczą się, jak żyć ekologicznie. W czwartek 22.04.2021r. szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: :„Śmieci mniej- Ziemi lżej”. Towarzyszył nam kolor zielony i niebieski oraz piosenki, zagadki, pląsy i zadania do wykonania. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Prezentacja edukacyjnej bajki ukazała dzieciom, że przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią i ekologiczny sposób życia jest naszym obowiązkiem. Każdy przedszkolak złożył przysięgę dotyczącą przestrzegania podstawowych zasad dbania o środowisko poprzez powtarzanie rymowanki i został przyjacielem przyrody. Każda grupa otrzymała zadanie do wykonania. W kopertach były mapy naszego ogrodu przedszkolnego, na których zaznaczone było, co i gdzie należy zrobić by pomóc naszej  planecie Ziemi. Dzieci wyposażone w jednorazowe rękawiczki i worki odnalazły wszystkie ukryte śmieci. Po wykonaniu zadania  czekały na nie medale „ Opiekun Przyrody” - informuje Krystyna Gerwatowska, dyrektorka Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Bolesławcu

Przedszkolaki  projektowały również własne torby ekologiczne, kolorowały obrazki i  wykonywały wspólny plakat „ Nasza Ziemia”.