c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2020_10_trasa_20201011_121055.jpg

10 października 2020r. na bolesławieckim rynku odbyło się oficjalne otwarcie Miejskiej Trasy Turystycznej. Trasa łączy najważniejsze atrakcje Bolesławca.

Powstała w ramach projektu ,,Nowe euroregionalne produkty turystyczne drogą do wzajemnego poznania“ realizowanego przez Gminę Miejską Bolesławiec i Miasto Hradek nad Nysą, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Wydarzeniami towarzyszącymi było między innymi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Zabytki w Euroregionie Nysa“ oraz wystawa pokonkursowa, na której zaprezentowane zostały prace dzieci i młodzieży z Bolesławca, Hradka nad Nysą, Liberca oraz Czeskiej Lipy

Laureaci konkursu plastycznego ,,Zabytki w Euroregionie Nysa“:

-kategoria 6-10 lat

I miejsce: Zofia Nitecka

II miejsce: Vojacek Michal

III miejsce: Hanna Glinkowska

Wyróżnienia: Patricia Ferkova, Martyna Zdunek, Anna Herakova, Pavel Svoboda

Analie Ambrozova

-kategoria 11-15 lat

I miejsce: Nicola Pumprlova

II miejsce: Joanna Udzielak

III miejsce: Milena Przybylska

Wyróżnienia: Lena Korycka, Sara Janeckowa, Radek Ferkas, Aneta Sterbova

Uczestnicy imprezy podziwiać mogli również wystawę fotograficzną „Turystyczny Bolesławiec“, wystawę ,,Turystyka i krajoznawstwo zamknięte w odznakach“, wystawy pamiątek i gadżetów turystycznych. Po raz pierwszy nastąpiło przejście Trasy z przewodnikiem i zdobycie odznaki turystycznej ,,Miejska Trasa Turystyczna w Bolesławcu“.  

Niedziela 11 października 2020 roku - dzień poznania nowego produktu turystycznego - odznaki ,,Znam Bolesławiec. Tego dnia również odbyła się wycieczka turystyczna po Bolesławcu z przewodnikiem i zdobywanie odznaki  ,,Znam Bolesławiec“. Odznaka ,,Znam Bolesławiec“ ustanowiona została przez Gminę Miejską Bolesławiec dla spopularyzowania walorów krajoznawczych, historycznych, przyrodniczych i turystycznych Bolesławca - jednego z najpiękniejszych miast polsko-czeskiego pogranicza - oraz upowszechniania turystyki  i aktywnego krajoznawstwa w regionie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej https://www.turystycznyboleslawiec.pl/ i zdobywania odznak. Paszport Turystyczny oraz Kronika Turystyczna ,,Znam Bolesławiec” do pobrania w:

- punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajdującej się w budynku Bolesławieckiego Ośrodka Kultury- Międzynarodowego Centrum Ceramiki;

- punkcie Infromacji Turystycznej ul. Rynek

- Termach Bolesławiec