c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2020_06_nh_tourne_cover.jpg

W dniach 23 - 25 lipca zapraszamy do Kina Forum na Tournée Nowych Horyzontów.
20. Festiwal Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad, tym samym tworząc „festiwalową lukę” na przełomie lipca i sierpnia – w pierwotnym terminie imprezy.

 

Nowohoryzontowe Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić i skorzystać z popularności i energii festiwalu, dlatego zaprosiliśmy Nowe Horyzonty do Bolesławca.
W programie Tournée znajdą się pokazy specjalne trzech wyjątkowych, festiwalowych tytułów, które nie miały jeszcze swoich premier kinowych w Polsce: ‘Przynętę’ Marka Jenkina, zwycięzcę 19. edycji Nowych Horyzontów, ‘Emę’ Pablo Larraína, przebój nadchodzącej edycji festiwalu i jeden z najbardziej ekscentrycznych filmów ostatniej edycji NH, ‘Liberté’ Alberta Serry - jeden z najbardziej ekscentrycznych filmów ostatniej edycji Nowych Horyzontów.

Szczegółowy repertuar:

 • 23 lipca (czwartek), godz. 20:00 PRZYNĘTA, reż. Mark Jenkin dramat, Wielka Brytania 2019, 89'
  Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi..
 • 24 lipca (piątek), godz. 20:00 EMA, reż. Pablo Larraín dramat, Chile 2019, 106'
  Para porzuca adoptowane dziecko i zanurza się w toksyczną relację. Larraín ubiera opowieść o pożądaniu, winie i odkupieniu oraz dojrzewaniu w kostium anarchizującego mitu, pełnego drapieżnej seksualności, ekstatycznych kolorów i sensualnego tańca.
 • 25 lipca (sobota), godz. 20:00  LIBERTÉ, reż. Albert Serra dramat historyczny, Francja, Hiszpania, Portugalia 2019, 132' / ograniczenie wiekowe: 18+/
  Nocą w leśnej głuszy spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. W drodze do „pełnego życia” przekroczą kolejne granice.

  Karnety w sprzedaży w kasie kina od 29 czerwca! sprzedaż biletów na pojedyncze seanse on-line na kino.boleslawiec.pl