WzywamyPosilki rek pras 1200x900 1 (1)Dostarczyć posiłki personelowi medycznemu walczącemu z pandemią koronawirusa – taka misja przyświeca obywatelskiej inicjatywie #WzywamyPosiłki, która startuje w całej Polsce. W akcji, na zasadach pro bono, udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz kilkadziesiąt mniejszych podmiotów z branży gastronomicznej. W pierwszych godzinach działania dostarczono już 2417 posiłków.

 

 

Inicjatywa #WzywamyPosiłki zrodziła się z chęci okazania wdzięczności i wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii z pandemią koronawirusa.  Informacje o sytuacji wyczerpanego personelu medycznego w krajach, które wcześniej doświadczyły pandemii zainspirowały organizatorów do stworzenia ogólnopolskiej akcji wspierającej polski personel medyczny. #WzywamyPosiłki łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą pomóc. Organizatorzy weryfikują stan zapotrzebowania na żywność i napoje w poszczególnych placówkach i wysyłają posiłki tam, gdzie rzeczywiście ktoś na nie czeka.  Dostawy obejmują szpitale, stacje pogotowia i laboratoria diagnostyczne – codziennie dołączają kolejne miejsca.

 

Akcja rozpoczęła się w piątek 13 marca od zamieszczonego na Facebooku posta na prywatnym profilu z apelem o zorganizowanie wsparcia dla personelu szpitalnego. W ciągu 3 dni od publikacji, wydarzenia nabrały zawrotnego tempa.  W weekend powstał sztab organizacyjny, a już w poniedziałek do #WzywamyPosiłki zaczeli dołączać mali i duzi partnerzy, którzy pro bono dostarczają posiłki i swoje produkty do szpitali.  W gronie partnerów strategicznych są już: AmRest – operator sieci restauracji KFC, Pizza Hut, Burger King i kawiarni Starbucks, Costa Coffee, McDonald’s, catering dietetyczny Maczfit, RedBull. Na wezwanie odpowiedzieli także lokalni przedsiębiorcy – na dziś chęć przystąpienia do akcji zdeklarowało ponad 100 firm z całej Polski; m.in Gąska, OnLemon, FitFood, 7 kuchni, FoodHarmony (woj.małopolskie); Legendy Miasta, Koper Włoski, Szkatuła, Zielony Talerzyk, Bombardino Botanik, IncognitO czy Salti Restauracja Pizzeria (woj.lubelskie).

Inicjatywa ma charakter otwarty i codziennie dołączają do niej kolejne marki i miejsca, których lista uzupełniana jest na bieżąco na stronie www i w mediach społecznościowych.

Do akcji już w najbliższy piątek dołączy Szlachetna Paczka, która od 20 lat łączy Polaków w mądrym pomaganiu. Szlachetna Paczka zapewni wsparcie organizacyjne, dzięki któremu zwiększy się zasięg akcji, a specjalna zbiórka pozwoli zaangażować w działania pomocowe mały biznes gastronomiczny, który sam znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji. Akcję #WzywamyPosiłki wesprzeć będzie mógł każdy bez wychodzenia z domu.

W nagłośnieniu wszystkich działań pomaga Facebook Company który także został oficjalnym partnerem inicjatywy.

 

Za #WzywamyPosiłki stoi grupa osób, które zorganizowały się za pomocą social mediów. Sztab główny w ciągu kilku godzin, spontanicznie stworzyli ludzie związani zawodowo z produkcją koncertów, eventów i komunikacją marketingową z Warszawy i Krakowa. Po kilku dniach intensywnych działań grupa liczy już kilkadziesiąt osób na terenie całej polski.  Wszyscy działają charytatywnie.

Partnerzy strategiczni:

Ogólnopolskie sieci gastronomiczne AmRest (KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks, Costa Coffee, McDonald’s; catering dietetyczny Maczfit, RedBull, oraz dziesiątki lokalnych partnerów m.in Gąska, OnLemon FitFood, 7 kuchni, FoodHarmony (woj.małopolskie); Legendy Miasta, Koper Włoski, Szkatuła, Zielony Talerzyk, Bombardino Botanik, IncognitO czy Salti Restauracja Pizzeria (woj.lubelskie)

Partner komunikacyjny: Facebook Company

Partner społeczny: Szlachetna Paczka

 

Inicjatywa ma charakter otwarty, na bieżąco dołączają do niej kolejne podmioty. Aktualna lista Partnerów oraz inne aktualności znajdują się na stronie www.wzywamyposilki.pl

Żeby być na bieżąco z działaniami #WzywamyPosiłki warto także śledzić nasze kanały social media:

Facebook                                                        

Instagram

Twitter

 

W Bolesławcu i powiecie bolesławieckim #WzywamyPosiłki

 

Damian Sawczak i Mariusz Lickiewicz są koordynatorami akcji #WzywamyPosiłki w Bolesławcu i powiecie bolesławieckim. Akcja ma na celu wsparcie personelu bolesławieckiego szpitala dostarczając posiłki od partnerów małych i większych gastronomii lokalnej i z terenu województwa. Firmy gastronomiczne zainteresowane włączeniem się w akcję proszone są o kontakt telefoniczny: Damian Sawczak, tel. 504 289 597 lub Mariusz Lickiewicz, tel. 793180003. Kontakt e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

- W tym tygodniu firma Maczfit przekazuje codziennie od poniedziałku do piątku po 100 porcji obiadów dietetycznych dla naszego personelu medycznego. Gospoda Kruszyna również w tym czasie przekaże po 15 porcji zupy dziennie. Tym czasem potrzebujemy kolejnych partnerów – informuje Damian Sawczak.