Info1

  1. Konkurs „Domowe laboratorium” - Mamy propozycję dla uczniów bolesławieckich szkół podstawowych. Jak wszyscy utknęliście w domach, wykonujecie zadania zlecone zdalnie przez Waszych nauczycieli, spędzacie duuużo czasu przed monitorem. Proponujemy zmianę miejsca, przeniesienie się np. do kuchni, albo innego miejsca, gdzie będziecie mogli oddać się naukowo-technicznej twórczości.

Spróbujcie skorzystać z tego, co macie pod ręką i np. zbudować jakieś urządzenie, zabawkę, przedmiot użytkowy albo zaplanujcie i przećwiczcie wykonanie eksperymentu naukowego, którym pochwalicie się przed komisją konkursową.

Ogłaszamy konkurs z nagrodami: DOMOWE LABORATORIUM.

Regulamin i zgłoszenie możecie pobrać z naszej strony i fb.

Jesteśmy bardzo ciekawi, co wymyślicie !

Do zobaczenia. Poniżej tylko 3 linki z ciekawymi materiałami, ale jest takich pomysłów w sieci bardzo dużo. Kierujcie się swoimi zainteresowaniami i wyobraźnią.

http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/

https://www.radiozet.pl/Technologia/Nauka/Domowe-laboratorium-5-prostych-eksperymentow-ktore-mozesz-zrobic-z-dzieckiem

https://www.youtube.com/channel/UCivl5zIV2f3p0MQ373Fo7Vw/featured

2.Seniorzy i MBP-CW w wirtualnej rzeczywistości

W obliczu problemów związanych z rozszerzaniem się zagrożenia epidemiologicznego oraz koniecznością zamknięcia siedziby MBP-CW, nie ustajemy w wysiłkach szukania alternatywnych form pełnienia misji.

Od wielu lat organizujemy zajęcia edukacyjne dla seniorów korzystając z pomieszczeń i wyposażenia placówki. Obecnie działania te przenieśliśmy do rzeczywistości wirtualnej.

Nowa forma zajęć została przyjęta przez uczestników z dużym uznaniem.

Konieczność pozostawania w domu nie musi wiązać się z samotnym spędzaniem czasu. Wykorzystując nowoczesne technologie, bezpłatne oprogramowanie oraz doświadczenie i wiedzę naszego bibliotekarza, organizujemy grupowe spotkania online.

Zdalne odbywają się zajęcia z języka angielskiego i obsługi komputera oraz kółko teatralne.

Już prowadzimy zajęcia dla ponad dwudziestu osób.

Wkrótce planujemy założenie klubu dyskusyjnego. Umożliwi on swobodną wymianę myśli i poglądów większej grupie seniorów.