c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2019_11_grudzien_a3.jpg

Bolesławieckie Kino posiada obecnie 3 sale filmowe – znaną wszystkim z komercyjnych filmów ‘Forum’, małą ‘Kameralną’ z europejskim  repertuarem i salę w budynku CIK ‘Orzeł’ – miejsce gdzie seanse filmowe odbywają się z różnymi przerwami od ponad stu lat.

Na początku ubiegłego wieku był tu kinematograf ''Metropol'', dziś jest to Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’. W Sali ‘Orła’ oprócz koncertów, spektakli teatralnych organizowane są podczas weekendów seanse filmowe, a prezentowane tytuły, to filmy festiwalowe  lub prezentowane w blokach tematycznych. Od grudnia tego roku proponujemy nowy ambitny repertuar ukierunkowany na wymagającego odbiorcę. Zaczynamy od wprowadzenia naszych widzów w świat filmów o muzykach i z muzykami. Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych widzów.

6 grudnia rozpoczynamy przedpremierowym seansem filmu ‘SERIA NIEPRAWDOPODOBNYCH ZDARZEŃ’ w reżyserii Szymona Wasylów. Jest to film dokumentalny pokazujący życie zespołu rockowego Happysad w trakcie trasy koncertowej. Ta propozycja jest wydarzeniem niebiletowanym!

W pierwszy weekend grudnia na naszym ekranie inspirowana prawdziwymi wydarzeniami biografia niewidomego geniusza fortepianu czyli  ‘IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA’. To znakomity film Macieja Pieprzycy o wybitnym pianiście jazzowym z lat 60, z kolejną genialną rolą Dawida Ogrodnika i doskonałą muzyką w aranżacji Leszka Możdżera. Na 44. tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, film otrzymał sześć wyróżnień, w tym Srebrne Lwy!

Pozostając w rytmie jazzu, naszym widzom proponujemy muzyczny dokument pt.  ‘AMAZING GRACE: ARETHA FRANKLIN’. Jest to zapis odbywającego się podczas dwóch kolejnych nocy koncertu gospel z udziałem słynnej piosenkarki. Zrealizowany przez nagrodzonego Oscarem za ‘Pożegnanie z Afryką’ Sydneya Pollacka już podbija serca polskiej widowni. Doskonale znana wszystkim wielbicielom muzyki Aretha Franklin - zdobywczyni 18 nagród Grammy, pierwsza kobieta przyjęta do Rock and Roll Hall of Fame - podczas długiej, bo trwającej ponad sześćdziesiąt lat kariery, skutecznie oczarowywała słuchaczy swoim głębokim, ciepłym głosem. Jeśli film przypadnie do gustu miłośnikom jazzu, od stycznia raz w miesiącu prezentować będziemy filmy w ramach cyklu, który nazwaliśmy ‘KINO I JAZZ’. A w planie pokazy takich filmów jak: Miles Davis: Birth of The Coll, Blue Note Records: Beyond The Notes, Ella Fitzgerald …

Kolejny muzyczny tytuł wśród naszych grudniowych propozycji to prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć a mowa o Kaziku Staszewskim i jego zespole. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami . W ten sposób powstał film ‘KULT.FILM’ w reżyserii Olgi Bieniek.

Co miesiąc wśród propozycji repertuarowych zamieszczać będziemy filmy przeznaczone dla najmłodszego widza. Najbliższe seanse to familijna, międzynarodowa produkcja w klimacie zimowym – ‘ŚNIEŻNA PACZKA’porywająca, animowana komedia o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół. Film możemy wyświetlić również w godzinach przedpołudniowych dla grup zorganizowanych, zapraszamy do kontaktu szkoły i przedszkola.

Serdecznie zapraszamy do CIK 'Orzeł' na seanse na wygodnych kanapach. Gramy bez reklam i popcornu. Bilety na wszystkie seanse w Orle kosztują 16 zł, a dla posiadaczy Bolesławieckiej Karty Mieszkańca, jedynie 14,50 zł.  Internetowy zakup biletów na www.kino.boleslawiec.pl lub w biletomacie ustawionym w Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’ przy ul. Chopina 17.