c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2019_11_101_rocznica_niepodleglosci_niepodlegla-356.JPG

Liczne grono bolesławian wzięło udział w obchodach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Główna uroczystość, która rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski, miała miejsce pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość poprzedziła Msza św. za Ojczyznę w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej w asyście żołnierzy 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, pocztów sztandarowych, przedstawicieli samorządów lokalnych, instytucji, stowarzyszeń i organizacji. Na bolesławieckim Rynku zaprezentował się patrol konny Grupy Rekonstrukcji Historycznej 6 Pułku Ułanów Kaniowskich. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bolesławcu uświetniły występy artystyczne w Tatrze Starym. W programie znalazły się występy chórów „Cantate Deo” i „Kamerton” pod dyrekcją Aleksandra Samostrokowa oraz wieczorne śpiewanie pieśni patriotycznych w wykonaniu harcerzy z Hufca im. Szarych Szeregów. Organizatorem uroczystości było Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.

Symbol Polski Walczącej, umieszczony na murach obronnych przy ul. Kubika, zgromadził na uroczystej zbiórce z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości harcerzy z Hufca im. Szarych Szeregów w Bolesławcu.

W przededniu Narodowego Święto Niepodległości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu polskich i amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Bolesławcu. Piknik pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizował 23 Śląskiego Pułku Artylerii.

W celu upamiętnienia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportu zorganizowali 9 listopada Piknik Niepodległościowy. Podczas imprezy rozegrano mecze koszykówki pomiędzy 23 Śląskim Pułkiem Artylerii a US ARMY oraz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją Miasta Ceramika a US ARMY.