c_200_140_16777215_00_images_stories_info_2019_06_ekologia_20190510_143057.jpg

W dniach od 10 do 12 maja w całej Polsce beneficjenci środków unijnych przedstawiali efekty swoich projektów oferując zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentując ciekawe pomysły urzeczywistnione dzięki  Funduszom Europejskim.

W całym kraju odbyło się ponad 800 wydarzeń. W Bolesławcu w dniach 10-11 maja prezentowała się niedawno otwarta w nowym budynku Miejska Biblioteka Publiczna- Centrum Wiedzy.

Na zwiedzających czekał zróżnicowany program skonstruowany z myślą o odbiorcach w każdym wieku. Można było porozmawiać z autorami książek, dowiedzieć się czym jest book-art, wziąć udział w maratonie puzzli na kilku poziomach trudności, zagrać w nowoczesne gry planszowe, odwiedzić stoisko klubu Vegefani. W części multimedialnej udostępniono ekrany z programami edukacyjnymi „Kosmos”, „Mikroskop”, prezentacją :”Ojcowie – założyciele Unii Europejskiej” , „15 lat Bolesławca w Unii”.

Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej przygotowało stanowiska do praktycznej – w formie zabawy - nauki segregacji odpadów, matę edukacyjną pokazującą czas rozkładu odpadów komunalnych. Można było również przyjrzeć się przez lupę odpadom poddanym rozkładowi dokładnie miesiąc wcześniej. Wiele dzieci skorzystało z możliwości uczestniczenia w interaktywnych quizach przyrodniczych i ekologicznych, w których zdobywały nagrody i upominki. Przy tek okazji warto wspomnieć, że MCEE od szeregu lat koordynuje wiele akcji edukacyjno – ekologicznych, w tym Światowy Dzień Ziemi. W tegorocznej edycji na wielkie sprzątanie udały się wszystkie niemal przedszkolaki dzielnie usuwając znalezione w okolicy odpady. Każda placówka zaopatrzona została przez  Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w worki i rękawice, a każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową naklejkę – medal w nagrodę za zaangażowanie w porządkowanie świata.