To wydarzenie było nie tylko okazją do podjęcia istotnych decyzji, ale także do zapoznania się z najnowszymi inwestycjami i działaniami prowadzonymi na rzecz Bolesławca. Ważnym punktem była prezentacja działań prezydenta Bolesławca oraz przewodniczącego Rady Miasta. Informacje podsumowały najważniejsze wydarzenia i inicjatywy realizowane w okresie międzysesyjnym. Radni mieli także okazję wysłuchać informacji o realizacji Programu Współpracy Gminy Bolesławiec z organizacjami pożytku publicznego oraz o działaniach związanych z utrzymaniem czystości i porządku w gminie.

Po przerwie, podczas wspólnego posiedzenia Komisji stałych, radni pracowali nad projektami uchwał. Omówiono m.in. zasady i tryb rozliczania należności cywilnoprawnych dla Gminy, regulamin korzystania z Bolesławieckiego Rowerowego Parku Umiejętności przy ul. Piastów, a także kwestie uzgodnienia zabiegów pielęgnacyjnych pomnika przyrody. Nie zabrakło także decyzji o powołaniu Rady Muzeum działającej przy Muzeum Ceramiki, co podkreśla dbałość o dziedzictwo kulturowe miasta. Rada Muzeum działa w składzie: Zdzisław Abramowicz, Barbara Banaś, Janina Bany-Kozłowska, Stanisław Firszt,  Jan Leon Stasiak, Grzegorz Strauchold. Ważnym punktem była także aktualizacja Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz zmian w budżecie na 2025 rok, co świadczy o dynamicznym zarządzaniu finansami Bolesławca. Plan dochodów po zmianach wynosi 355 016 762,22 zł, plan wydatków po zmianach wynosi 361 150 908,17 zł. Na zakończenie miała miejsce wizytacja radnych w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Dolina Bobru.

Wizyta w PWiK obejmowała ujęcie SUW Modłowa oraz oczyszczalnię ścieków.  Radni zapoznali się m.in. ze sposobem oczyszczania ścieków przy ulicy Granicznej oraz z działalnością proekologiczną Spółki z zakresu odnawialnych źródeł energii, tzw. OZE. Tam radni poznali najnowsze inwestycje i rozwiązania proekologiczne, które mają na celu osiągnięcie samowystarczalności energetycznej oczyszczalni ścieków do 2045 roku. Radni obejrzeli instalację fotowoltaiczną oraz hermetyzację części oczyszczalni. Najnowsza inwestycja - modernizacja oczyszczalni ścieków obejmuje hermetyzację wybranych obiektów. Hermetyzacja jest procesem polegającym na zamknięciu i izolacji technologicznych obszarów oczyszczalni ścieków w sposób, który minimalizuje emisje nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń do atmosfery. Aktualnie trwająca modernizacja dotyczy hermetyzacji części ściekowej oczyszczalni w Bolesławcu, w tym przykrycia piaskowników, kanałów otwartych, osadnika wstępnego oraz komory rozdziału przed blokiem biologicznym. W ramach projektu zaplanowano również montaż centralnego biofiltru, który skutecznie oczyści powietrze zgromadzone pod hermetyzowanymi obiektami. To kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, na którym tak mocno zależy mieszkańcom Bolesławca. PWiK od lat inwestujemy w infrastrukturę Odnawialnych Źródeł Energii. System Smart Eco pozwala na systematyczny rozwój oraz utrzymanie doskonałej jakości wody.  Przedsiębiorstwo nie tylko inwestuje w nowoczesną infrastrukturę, ale także aktywnie edukuje społeczność poprzez akcje takie jak „Woda - źródło życia czyli z PWiK' iem o wodzie, ściekach i zielonej energii'', promując świadome korzystanie z zasobów naturalnych.