Kompetencje matematyczne we współczesnym świecie są bardzo ważne, dlatego niezbędne jest oswajanie dzieci z matematyką już od najmłodszych lat. Od stycznia dzieci z każdej grupy z dużym zainteresowaniem i zapałem rozwijały swoje umiejętności matematyczne poprzez zabawę i praktyczne doświadczenia związane z monetami i banknotami, ponieważ w tym roku projekt realizowany był pod tytułem ,,Optymistyczna Kraina Monet i Banknotów”.

Podczas zajęć ,,Dawne i dzisiejsze monety oraz banknoty” dzieci miały okazję poznać podstawowe zagadnienia związane z wartościami monet i banknotów, uczyły się  prostych operacji matematycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie oraz przeliczanie pieniędzy, odszukiwanie w zbiorze i segregowanie. Zajęcia ,,Poznajemy pieniądze” i samodzielne wykonanie i ozdobienie skarbonek, było doskonałą okazją, aby dzieci nauczyły się podstawowych zasad oszczędzania i odpowiedzialności finansowej. Zabawa tematyczna ,,W sklepie” i wycieczka na targ miejski ,,Robimy zakupy” dała szansę dzieciom nauczyć się rozpoznawania różnych produktów, ich cen oraz jak porównywać wartości.

W ramach projektu odbyło się również szkolenie dla nauczycieli, które pozwoliło im wzbogacić swoje umiejętności i metody pracy z dziećmi. Dzięki szkoleniu, nauczyciele zdobyli nowe narzędzia do angażowania dzieci w naukę matematyki przez zabawę. Na zakończenie projektu zorganizowaliśmy spotkanie dla dzieci i rodziców pt. „Zabawy matematyczne – utrwalenie zdobytej wiedzy i doświadczenia”. Zarówno dzieci, jak i rodzice mieli okazję wspólnie bawić się i utrwalać to, czego nauczyli się przez cały czas trwania projektu. Takie spotkania to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonała okazja do rozwijania współpracy w rodzinach. Dzieci rozwiązywały problemy matematyczne, rozwijały logiczne myślenie, a przy okazji zyskiwały pewność siebie w matematycznych zmaganiach.

Cały projekt „Rosnę z matematyką” to wspaniała okazja do rozwoju matematycznego i logicznego myślenia dzieci. Zabawy, które się w nim odbyły, nie tylko bawiły, ale także rozwijały dziecięce umiejętności w sposób twórczy i dostosowany do ich wieku. (info MPP nr 2)