Termy Bolesławiec - dawne Miejskie Zakłady Kąpielowe powstały w dwóch fazach. W 1895 roku został wzniesiony pierwszy budynek łaźni, o efektownych formach „renesansu północnego”. W latach 1914-15, wykorzystując basztę należącą niegdyś do systemu miejskich fortyfikacji, wybudowano drugą część kompleksu, w której umieszczono basen, salę do ćwiczeń i rzymską łaźnię parową. Wewnątrz zachowały się m.in. dekoracje z kafli ceramicznych o różnych odcieniach morskiej zieleni, zdobione ornamentem geometrycznym i motywem wolich oczu oraz monumentalne rzeźby autorstwa Jenny Bary-Doussin.
Niestety czasy dawnej świetności zabytkowy obiekt miał już za sobą. Wyłączony z użycia, wymagał natychmiastowego solidnego remontu. Prace nad rewitalizacją rozpoczęły się w 2013 r. Warto przypomnieć, że stan techniczny całego obiektu okazał się znacznie gorszy niż można było przypuszczać. Remont przeprowadziła firma Skanska SA. Po ponad dwóch latach prac remontowych, zabytkowy obiekt został ponownie oddany do użytku i przekształcony w atrakcyjne „Termy Bolesławiec”.
- Termy zostały otwarte w kwietniu ubiegłego roku. Z miesiąca na miesiąc biją rekordy popularności zarówno wśród bolesławian, jak i turystów. Spędzanie czasu wolnego w pięknych wnętrzach Term , z bogatą ofertą rekreacyjno – sportową, odnowy biologicznej, SPA i basenów solankowych – to niemal obowiązkowy rytuał w wielu miejscowych i okolicznych rodzinach – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.
XX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2015" odbyła się pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Patronat naukowy: Politechniki Białostockiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Politechniki Śląskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Termy w Bolesławcu zostały również największą atrakcją turystyczną Dolnego Śląska - zdecydowali czytelnicy Gazety Wrocławskiej, którzy głosowali w plebiscycie "Wielkie odkrywanie Dolnego Śląska". Uroczysta ogłoszenie wyników nastąpiło w zamku Książ. Zaszczytne wyróżnienie w plebiscycie odebrał Łukasz Jaźwiec, kierownik Term