Ważną część jubileuszu stanowiło podsumowanie niezwykle bogatej i różnorodnej działalności, którą zaprezentowała Barbara Smoleńska, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. W ramach swojej działalności Towarzystwo inicjuje i realizuje szereg projektów, wystaw i koncertów promujących kulturę oraz historię Kresów II Rzeczypospolitej. Od 12 lat członkowie Towarzystwa wraz z młodzieżą z bolesławieckich szkół porządkują cmentarze na Kresach, w tym w ramach projektu „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia” oraz „Wolontariat dla Nowej Rossy”. Towarzystwo organizuje pomoc rzeczową i pomoc materialną dla Polaków na Wschodzie, wyjazdy krajoznawcze oraz do polskich miejsc pamięci i sanktuariów, poszerza wiedzę młodzieży o historii Lwowa i Kresów oraz ludziach ją tworzących, zachęca do udziału w następnych edycjach akcji porządkowania cmentarzy. Od początku angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy, w tym nauczanie języka polskiego.
Obchody 35 rocznicy powstania Towarzystwa były też okazją do podziękowań i odznaczenia medalami wieloletnich działaczy organizacji i osoby wspierające jego działalność. Zaszczytne wyróżnienie otrzymał również prezydent Bolesława Piotr Roman. Jest to medal okolicznościowy z okazji 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z łacińską inskrypcją „semper fidelis”(zawsze wierny) z wizerunkiem stojącego na tylnych łapach lwa w koronie (na przestrzeni wieków lew był zasadniczym motywem w herbie Lwowa).
Podczas uroczystości nie zabrakło pełnej humoru lwowskiej atmosfery. Na scenie wystąpił zespół teatralno-muzyczny „Chawira” z Krakowa w wodewilu „Tutaj się urodziłam”. Dzięki ich piosenkom widzowie mogli się przenieść do Lwowa - miasta wielu kultur, wspaniałych zabytków, bliskiemu sercu wielu Polaków.
Serdecznie gratulujemy z okazji jubileuszu, życzymy dalszych sukcesów.