W tym dniu w  placówkach dominował kolor zielony. Po uroczystym otwarciu i odśpiewaniu hymnu Optymizmu, dzieci za pomocą magicznej różdżki „ Zielonej Wróżki” udały się w wspaniałą podróż po Magicznym Zielonym Ogrodzie, gdzie czekały na nich stacje aktywności. W każdej stacji – ogrodzie dzieci mogły rozwijać swoje kompetencje Optymistycznych Przedszkolaków.

I OGRÓD  MY- ŚLI -  w którym dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami logicznego i przestrzennego myślenia w grach typu memory, grach logicznych,                 w konstruowaniu z klocków.

II OGRÓD KREATYWNOŚCI – w którym dzieci wykorzystując dostępne materiały plastyczne,  balony, mąkę ziemniaczaną, folię typu strech, papier na sztalugach, tworzyły swoje „małe-wielkie dzieła”.

III OGRÓD E-MOC-JI – na podstawie emotikonów dzieci wyrażały przestawione emocje i opowiadały o swoich emocjach IV OGRÓD ODDECHU – przy muzyce relaksacyjnej dzieci na karimatach ćwiczyły wyciszającą, obniżającą napięcie emocjonalne i zmniejszającą stany lękowe jogę.

IV OGRÓD PYTAŃ O CO? – KOLWIEK –  w którym dzieci miały okazję odpowiadać na pytania zawarte na plakacie, ale także zadawać swoje pytania                          o cokolwiek chciały.

V OGRÓD OPOWIADA -Ń – na podstawie ilustracji z bajek dzieci opowiadały bajki, ich zakończenia, nadawały tytuły itp.

VI OGRÓD ŻYCZEŃ –  w zabawie koncert życzeń – dzieci składały życzenia wybranej osobie w formie śpiewu, recytacji wiersza, tańca lub innego wybranego sposobu przez dziecko.

Po zaliczeniu każdej stacji w „Królewskim Paszporcie Optymisty”, przybijana była Królewska Pieczęć przez Panią Dyrektor – Zieloną Wróżkę.(info MPP nr 7)