Nowy nabytek dla bolesławieckiego MZK to również Solaris Urbino electric. Autobus Urbino 9 LE electric ma silnik o mocy 230 kM. Energia niezbędna do jego napędzania gromadzona jest w bateriach o całkowitej pojemności 280 kWh, zasięg pojazdu ponad 230 km bez doładowania. Do ładowania baterii zakupiono ładowarkę dwustanowiskową o mocy 80 kW. Uzupełnianie odbywa się poprzez złącze plug-in. Bolesławieckie MZK posiada instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kW. Dotychczasowe użytkowanie elektrycznych autobusów w Bolesławcu pokazało, że koszty ich eksploatacji są niższe niż w przypadku tradycyjnych pojazdów spalinowych. Lokalizację autobusów w czasie rzeczywistym można śledzić poprzez aplikację myBUS.

Jednorazowo na pokładzie autobusu może znajdować się 60 pasażerów, w tym 27 na miejscach siedzących. Autobus jest wyposażony w bramki liczące pasażerów. Podobnie jak inne autobusy w Bolesławcu, także ten nowy posiada  tablice kierunkowe dostosowane do potrzeb osób niedowidzących i rampę dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. W przestrzeni pasażerskiej znajdują się gniazda USB, dzięki którym pasażerowie mogą naładować swoje urządzenia mobilne.  W autobusach znajduje się również system informacji pasażerskiej, m.in. system monitoringu wizyjnego oraz system detekcji i gaszenia pożaru. Autobus jest wyposażony w urządzenia głośnomówiące zapowiadające przystanki.

Cena za autobus Urbino 9LE electric  wraz z ładowarką i niezbędnym wyposażeniem w zestaw narzędzi i urządzeń specjalistycznych wynosi 3.013.500 zł.  Zadanie dofinansowane jest w ramach projektu „Zeroemisyjna komunikacja publiczna w Gminie Miejskiej Bolesławiec”. Program priorytetowy nr 6.3 „Zeroemisyjny transport Zielony transport publiczny” w formie dotacji i pożyczki ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja do kwoty 1 770 000 zł, pożyczka w wysokości 100 000 zł.

20 marca 2024 r. w symbolicznym przekazaniu autobusu uczestniczyli prezydent Bolesławca Piotr Roman, prezes MZK Andrzej Jagiera oraz przedstawiciel  wykonawcy Solaris Bus & Coach sp. z o.o. - Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży Regionu Południowo-Zachodniego.