Rysowanie było dla mnie wspaniałą zabawą, relaksem i oczyszczaniem psychiki. Urzekał mnie nastrój i urok podpatrzony w świecie komórek, motyli, kwiatów i drzew oraz zaczarowanych ogrodów. Rysunki najczęściej wykonywałem piórkiem i tuszem oraz niezliczoną ilością cienkopisów i flamastrów. A ulubionym kolorem była sepia.

Obecna wystawa „REMINISCENCJE” to podsumowanie efektów pracy ostatnich lat amatorskiej twórczości, w której autor starał się umiejętnie połączyć wspomnienia lat dziecięcych z przemyśleniami dorosłego „ja”.

Lesław Kasprzycki urodzony na Kresach Wschodnich, lata dziecięce i młodzieńcze spędził w Pile, tam też ukończył jedyną w Polsce Szkołę Reklamy i Dekoratorstwa. Absolwent Studium Nauczycielskiego na kierunku „Wychowanie Plastyczne”. Tytuł Magistra Pedagogiki Kulturalno-Oświatowej uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim.

Od 1971 roku zamieszkały w Bolesławcu, gdzie od 1975 roku sprawował funkcję dyrektora Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. W 1990 roku objął stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 i 2 w Bolesławcu. Przez wiele lat związany z Rocznikiem Bolesławieckim, do którego pisał artykuły opisujące ważne wydarzenia kulturalne, oświatowe i artystyczne.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 2 lutego 2024 r. o godzinie 18.00 do galerii W sam raz (Kino FORUM, pl. Piłsudskiego 1c). Wystawa trwa do 1 marca 2024 r. (info BOK-MCC)