Mimo że Noc Muzeów przeszła już do historii, można jeszcze obejrzeć wystawy, których otwarcie nastąpiło podczas „muzealnej nocy”. W Dziale Ceramiki przy ul Mickiewicza prezentowana jest wystawa „Kłodzkie szkło artystyczne 2. połowy XX w. ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku”. Zobaczymy na niej naczynia i unikatowe formy dekoracyjne ze szkła sodowego i kryształu zaprojektowane przez czołowych polskich artystów tworzących w tym materiale.
W Dziale Historii Miasta przy ul. M. Kutuzowa nastąpiło otwarcie dwóch wystaw. Pierwsza z nich, zatytułowana „Z fascynacji naturą”, to spotkanie z twórczością dwóch bolesławianek: Ireny Braszko (obrazy olejne) i Barbary Macugi (witraże oraz mozaiki ze szkła i kamieni półszlachetnych). Druga wystawa to kolejna prezentacja z cyklu „Przyjaciele dla nowego muzeum” pokazująca najnowsze nabytki w zbiorach Muzeum Ceramiki. Tym razem zobaczymy wyroby ceramiczne przekazane przez Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC”, rodzinę Góreckich i Ewę Jankowską.
Warto zaznaczyć, że tegoroczną edycję Bolesławieckiej Nocy Muzeów zakończył spektakularny pokaz z wykorzystaniem technologii laserowej i videomappingu w firmie „Ceramika Bolesławiecka Kalich” przy ul. Hutniczej. Pokaz poprzedzony został inscenizacją miłości, jaka połączyła Carla Schumanna juniora, syna właściciela fabryki porcelany w Arzbergu, i Johannę Gansel, córkę jednego z przedstawicieli znanego rodu bolesławieckich architektów.