"WIERNA WATAHA"
REŻ. PIK - PAWEŁ WOLAK I KATARZYNA DWORAK
Bogobojni mieszkańcy małego miasteczka żyją w poczuciu bezpieczeństwa, oddaleni od zawirowań politycznych reszty świata, od wszelkich wojen i niepokojów. Ceną za ten komfort jest – składana co pokolenie – niezwykła ofiara… Przez wiele lat nikt się przeciwko niej nie buntuje, wszyscy rozumieją wagę wspólnej sprawy, zgadzają się na życie podporządkowane potrzebom wiary i Kościoła. Ale w końcu w miasteczku rodzi się ktoś, kto chce żyć zupełnie inaczej…
Realizacja:
reżyseria - Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK)
scenografia - Piotr Tetlak
Kostiumy - Natalia Rejszel
grafika i animacje - Justyna Sokołowska
muzyka - Jacek Hałas, współpraca Albert Pyśk
choreografia - Jakub Lewandowski
Obsada:
Grzegorz Wojdon – Tata
Katarzyna Dworak - Matka
Adrianna Jendroszek - Joanna
Magda Drab - Sabina
Aleksandra Listwan – Córka
Magda Biegańska - Córka
Rafał Cieluch - Brat
Bogdan Grzeszczak - Brat
Mateusz Krzyk - Brat
Paweł Palcat - Ksiądz
Albert Pyśk - Jarek
Paweł Wolak - Opowiadacz
Inspicjent/ sufler: Jolanta Naczyńska
Spektakl odbędzie się 1 grudnia 2020 r. o godz. 18.00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wysłać zgłoszenie na adres:
Na podane adresy mailowe prześlemy Państwu indywidualny, jednorazowy link(bilet) do spektaklu. Ilość „biletów” ograniczona!
O programie TEATR POLSKA:
Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.
Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej.
Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.