Nowa siedziba biblioteki powstała w ramach projektu „Centrum Wiedzy - adaptacja pomieszczeń byłego domu handlowego na cele publiczne w Bolesławcu". Projekt objął remont i adaptację zdegradowanego budynku dawnego domu handlowego przy ul. Głowackiego 5 w celu nadaniu mu nowych funkcji społecznych: kulturalnej, edukacyjnej i informacyjnej. Jego koszt wyniósł niemal 15 mln zł, w tym 6,5 mln zł dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na rewitalizację zdegradowanych obszarów regionu. Prace budowlane przy obiekcie trwały dziewięć miesięcy. Otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida - Centrum Wiedzy nastąpiło w połowie października 2018 r.

Warto przypomnieć, że  „Centrum Wiedzy” – oprócz wzorcowego urządzenia biblioteki- wyposażone jest w multimedialną infrastrukturę edukacyjną z podłogą i ekranami interaktywnymi oraz w sale warsztatowe. W obiekcie zastosowano nowoczesne materiały budowlane i wyposażenie. Znajdują się tu regały z siedziskami oraz atrakcyjne elementy wyposażenia, które oprócz nadania indywidualnego charakteru, mają na celu stworzenie przyjaznego i ciekawe miejsca zarówno dla młodych, jak i dojrzałych wiekiem ludzi. Ponieważ „Centrum wiedzy” powstało w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości na fragmencie elewacji umieszczono fotobeton z grafiką przedstawiającą osobistości ze świata, nauki, sztuki i innych dziedzin życia społecznego oraz atrybuty ważne dla rozwoju wiedzy i nauki w Polsce i na świecie.  Celem powstania Centrum Wiedzy było utworzenie przestrzeni umożliwiającej organizację projektów edukacyjnych, kulturalnych i rozrywkowych oraz łatwiejszy dostęp do informacji, w tym poprawę dostępności do zasobów cyfrowych instytucji kultury i nauki poprzez wspólną platformę komunikacyjną.

„Centrum Wiedzy” w Bolesławcu przeszło pomyślną weryfikację i rekomendację kapituły konkursowej, uzyskując nagrodę TopBuilder 2019. TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym - przez niektórych nazywana Oskarami Polskiego Budownictwa. Kapituła nagradza statuetką Topbuilder najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT mające zastosowanie w architekturze i budownictwie. Tytułem i statuetką Topbuilder nagradzane są również usługi i produkty finansowe oraz projekty, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia dedykowane branży budowlanej.