Do rundy finałowej  awansowało 19 zawodników: 5 pań i 14 mężczyzn.  W rywalizacji kobiet na dystansie 10 rund zwyciężyła Małgorzata Musiał, a kolejne miejsca zajęły: Cleopatra Mushamiri, Katarzyna Ostrowska, Aleksandra Rutyna i Laura Warężak.  Panowie rywalizowali na dystansie 9 rund, tyle bowiem udało się rozegrać podczas godzinnej rywalizacji. Po oddaniu przez każdego z finalistów 18 rzutów okazało się, że najwięcej punktów uzyskał i zwyciężył Kamil Jura. Na podium stanęli również Marcin Zapiór – 2 miejsce i Łukasz Jaźwiec – 3 miejsce.

Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Gminę Miejską Bolesławiec „kręglarskie” szklane statuetki oraz nagrody rzeczowe, a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale w formie pamiątkowych przypinek.

Mistrzostwa wspólnie zorganizowali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu oraz Ibis Styles Bolesławiec – Bowling Bolesławiec.